Jau milijonus metų tobulinant savo gyvenseną Žemėje, žmogui reikia vis daugiau energijos. Jei pirminės visuomenės laikais iš degančio laužo išgaudavo iki 20 MJ per parą vienam ūkio gyventojui, tai nūdien informacinės visuomenės atstovas buitinėms ir gamybinėms reikmėms eikvoja apie 2000 MJ/(parą.žm.) įvairios energijos, t.y. bent 100 kartų daugiau.

 
 
 
 
 

Kalbama, kad atsinaujinanti energetika per brangi, tačiau realūs tyrimai rodo visai kitus dalykus.

 
 
 
 
 

Investicijos į atominę energetiką kuria grėsmes mums, skolas mūsų vaikams ir radioaktyvias atliekas mūsų vaikaičiams.

 
 
 
 
 

Vos tik AEŠ sektorius ėmė augti, tuoj pat apie šią sritį atsirado daugybė mitų bei stereotipų, neturinčių jokio realaus pagrindo.

 
 
 
 
 

Lietuvos visuomenė yra gąsdinama skaičiais, kad už saulės gaminamą elektros energiją reikia mokėti daugiau nei litą. Tačiau tai yra pigi manipuliacija.

 
 
 
 
 

Įvairiose Lietuvos vietovėse per metus į horizontalaus paviršiaus kvadratinį metrą patenka vidutiniškai 1000 kWh saulės energijos. Lietuvoje yra ~150 kv.km namų stogų, kurie gali buti panaudoti fotoelektrinės saulės jėgainėms įrengti.

 
 
 
 
 

Vokietija yra nusprendusi galutinai atsisakyti branduolinės energetikos ir uždaryti visas savo jėgaines. Panašiai elgiasi Šveicarija ir Švedija. Investuodama į saulės, vėjo ir kitas atsinaujinančias energetikos rūšis, ji stiprina savo šalies inovacinį potencialą.

 
 
 
 
 

Statydama Visagino atominę elektrinę Baltarusijos pasienyje Lietuva nedaro nieko, kad sustabdytų pavojingų branduolinių objektų statybą Baltarusijoje ir Kaliningrade. Vyriausybė, veldamasi į branduolinį projektą, neranda argumentų apginti Lietuvos žmonių interesus. Naujoji Ostroveco (Baltarusijos) elektrinė statoma vos 40 km nuo Vilniaus, ji bus aušinama Neries vandeniu.

 
 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: