Investuotojai masiškai superka Trečiojo pasaulio dirbamą žemę
 
 

Liberijoje užsienio investuotojai supirko 100 proc. dirbamos žemės, jau parduota 49 proc. Filipinų dirbamos žemės, Ukrainoje išparduota trečdalis ūkiui skirtos žemės. Masiškai žemę Trečiojo pasaulio šalyse superkantys investuotojai tikisi uždirbti iš brangstančių maisto produktų.

Kaip praneša Vokietijos dienraštis „Der Spiegel", užsienio investuotojai dideliais kiekiais superka arba ilgam laikui išsinuomoja didžiulius dirbamos žemės plotus Trečiojo pasaulio šalyse. Investicijos, manoma, atsipirks, nes maisto produktai brangsta, o pasaulio populiacija vis didėja.

Priduriama, kad šiuo metu stebimas „žemės graibstymas" yra nauja kolonializmo forma, dažnai nukreipta prieš vietinių interesus. Šis procesas stebimas Afrikos, Pietų Amerikos, Azijos ir Rytų Europos valstybėse.

Skelbiama, kad Liberijoje užsienio investuotojai jau supirko 100 proc. dirbamos žemės, parduota 49 proc. Filipinų dirbamos žemės, verslininkai iš JAV jau yra supirkę 36 proc. Ukrainos dirbamų plotų.

Skelbiama, kad Argentinos investuotojai yra supirkę 18 proc. Urugvajaus dirbamų plotų, Singapūro verslininkams priklauso beveik 86 proc. Gabono dirbamos žemės, Pietų Afrikos investuotojai yra supirkę arti 28 proc. Mozambiko ūkio paskirties žemės. Priduriama, kad Madagaskare jau parduota 10 proc. ūkio paskirties žemės (54 proc. priklauso britams), Papua Naujojoje Gvinėjoje išparduota 33 proc. žemės (90 proc. yra supirkę Malaizijos investuotojai), Tanzanijoje parduota 18 proc. dirbamos žemės (45 proc. priklauso Švedijai).

Kaip rašo „Der Spiegel", „naujojo kolonializmo" ūkininkai paprastai sodina tik monokultūras, todėl dėl to greitai nualinama žemė.


www.lrt.lt


 

 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: