Pasirašyti už referendumą jau galima ir internetu
 
2012 m. gegužės 11 d.

Pasirašyti už privalomąjį referendumą dėl atominės elektrinės statybų jau galima ir elektroniniu būdu - "neiškeliant kojos iš namų". Su Vyriausiąja rinkimų komisija suderintas adresas - www.erinkimai.lt/referendumas


Atlikti šį pilietinį veiksmą labai paprasta - tereikia kelių pelės paspaudimų, sistema pati sugeneruoja parašo dokumentą, kurį galima pažiūrėti prieš galutinai patvirtinant. Tiesa, reikia būti pasiruošus prisijungti prie savo "elektroninės bankininkystės" (galioja visiems bankams, deja, be Swedbanko) ir turėti asmens tapatybės dokumento numerį. Taip pat įsitikinkite, kad pas jus instaliuota Adobe PDF programa.

Piliečių referendumas - savaime unikalus veiksmas, kuris nevyko nuo pat 1994 metų. Tačiau elektroninis pasirašymo būdas Lietuvoje - tai revoliucinis, beprecedentis žingsnis į priekį. Tai ne šiaip interneto peticija, kurių poveikis neaiškus. Balsavimas už referendumą Seimui bus privalomas, pasirašymo veiksmu išreikšite pilietinę valią.

Elektroninis pasirašymas - tai proga balsą parodyti ir išvykusiems mūsų šalies piliečiams. Dalinkitės šia nuoroda su savo draugais, pažįstamais, klasiokais, artimaisiais ir tolimaisiais. Kartu tikrai galime išvystyti grandininį veiksmą, peržengti abejingumo ir užkulisinių susitarimų barjerus. Kad ir koks bus sprendimas dėl atominės elektrinės statybų, sprendimas turi būti mūsų, o ne grupelės suinteresuotų asmenų.

Ties, kas negali pasirašyti elektroniniu būdu - kviečiame surasti sau artimiausia vietą, kur yra referendumo parašų lapai ir mūsų savanoriai.

Prisiminkime svarbiausius argumentus, kodėl mes pasisakome prieš Visagino atominė elektrinę. Ekspertai, žalieji, signatarai, visuomenininkai nuolat kartoja, kad naujoji elektrinė padidins mūsų priklausomybę nuo Rusijos, stambių korporacijų, urano tiekėjų. Mes neturime atliekų laidojimo problemos sprendimo. Stambi elektros gamybos monopolija visiškai sužlugdys atsinaujinančių išteklių energetikos plėtrą ir neskatins energijos taupymo. Mes skolinsimės milžiniškas lėšas užsienio bankuose ir savo pinigais remsime žlungančią Japonijos branduolinę pramonę. Galiausiai, mes liekame vienintele ES valstybe, kuri pradeda statyti naują Fukušimo tipo reaktoriaus elektrinę.

Kviečiame taip pat visus jungtis prie privalomo referendumo iniciatyvos. Kviečiame pavienius žmonės tapti referendumo iniciatyvinės grupės talkininkais, rinkti parašus, taip pat organizacijas, verslo įmones, valstybės įstaigas, galinčias organizuoti parašų rinkimą savo padaliniuose.

Referendumo iniciatyvinės grupės narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis

 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: