Pasaulio organizacijos ragina atsisakyti lemtingo Lietuvai sprendimo
 
2012 m. birželio 14 d.
 

Viena didžiausių Pasaulyje aplinkosauginių organizacijų "Žemės draugai" ("Friends of Earth"), vienijanti 76 pasaulio šalių žaliųjų organizacijas, raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos aukščiausius pareigūnus prašydami pasakyti "Ne" Visagino atominei elektrinei. Apie tai šiandien buvo pranešta LR Seime surengtoje valstiečių ir žaliųjų sąjungos narės Rimos Baškienės spaudos konferencijoje.

"Tai, kad branduolinė energija yra grėsminga žmonėms ir planetai žino visas pasaulis, bet ar žino Lietuva? Vokietija ir Šveicarija laipsniškai atsisako branduolinės energetikos, o Danija, Austrija ir Graikija ryžtingai pasisako prieš branduolinę energiją. Branduolinės energijos saugumas po Fukušimos, Černobilio avarijų aptarinėjamas daugelyje šalių, tuo tarpu Lietuva elgiasi taip, lyg Japonijoje avarijos nebūtų buvę. Aš tai galiu tvirtinti kaip černobyliečio žmona", - sako R. Baškienė.

Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininko Rimanto Braziulio teigimų Černobilis žmonėms pateikė pamoką, o Fukušima patvirtino šiuos teiginius. "Po to kas įvyko Japonijoje net jei viena kilovatvalandė kainuotų 1 cnt po Fukušimos nereikėtų statyti Visagino atominės elektrinės. Todėl mums nesuprantama Vyriausybės pozicija", - sakė R. Braziulis.

"Žemės draugų" kreipimesi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę, Seimo Pirmininkę Ireną Degutienę, ministrą pirmininką Andrių Kubilių, Energetikos ministrą Arvydą Sekmoką, Finansų Ministrę Ingridą Šimonytę, bei LR Seimo narius akcentuojama, kad Branduolinė energija nėra Lietuvos energetinio saugumo problemų sprendimas.

"Branduolinė energija nėra tvari ir "švari", ir turi didelius paslėptus socialinius, ekonominius ir aplinkosaugos kaštus. Be to, Lietuva neturi tinkamo atsakymo į klausimą dėl branduolinių atliekų saugojimo ir laidojimo, ir didelės to išlaidos tektų Lietuvos mokesčių mokėtojams", - kreipimesi rašo 76 pasaulio žaliųjų organizacijas vienijantys "Žemės draugai". – "Lietuvoje nėra urano išteklių, o urano kasyba reikalauja milžiniškų kiekių energijos, saugaus transportavimo ir gamina radioaktyviąsias atliekas, taip pat žlugdomos vietinės ekosistemos. Lietuva liks priklausoma nuo urano importo dešimtmečius, nenuspėjamomis kainomis. Be to, mokslininkai prognozuoja, kad urano ištekliai baigsis po 40 metų".

Kreipimesi taip pat akcentuojamas ir branduolinių atliekų klausimas. Konferencijoje kalbėjęs R. Braziulis pabrėžė, kad branduolinių kaip saugiai saugoti branduolines atliekas dar nėra atrasta. "Kol kas dominuoja mirties kultūra. Branduolinės atliekos tiesiog saugomos elektrinėse. Vienas uraganas, žemės drebėjimas ar teroristinis aktas ir laukia katastrofa. Kol kas konteineriuose saugomos branduolinės atlikos juose gali būti 100 metų. Po to reikia keisti konteinerius ir tai kainuoja milžiniškus pinigus. Apie tai Vyriausybė nekalba."

Jam antrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kuris teigė, kad Vyriausybė leisdama mokesčių mokėtojų pinigus naujos atominės elektrinės reklamai sąmoningai vengia nepatogių klausimų.

"Kas norės kalbėti apie tai, kad šis projektas tūkstančius metų reikalaus lėšų. Atkreipiu dėmesį, kad branduolinių jėgainių atliekos išlieka radioaktyvios daugiau kaip 240 000 metų. Atsižvelgiant į tai man nepriimtinas Vyriausybės noras Lietuvos žmones skirstyti į blogus ir gerus, patriotus ir priešus. Neva tie kas pasisako prieš atominę energetiką yra priešai. Taigi premjeras priešais įvardija 65 proc. Lietuvos žmonių, kurie nepritaria AE statyboms ir suvokia naujos AE pasekmes mūsų šaliai" – sakė R. Karbauskis.

Šiandien numatytas balsavimui LR Seime klausimas dėl Visagino atominės elektrinės statybos buvo išimtas iš darbotvarkės.

Kontaktinis asmuo:
Daugiau informacijos:
Ramūnas Karbauskis
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas
Mob.: 868255688

Pilnas kreipimosi tekstas anglų ir lietuvių kalba

 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: