Smerkiame Baltarusijos režimo represijas prieš žaliųjų judėjimo lyderius
 
2012 m. liepos 19 d.
 

Liepos 18 d. Baltarusijoje sulaikyti ekologai, kovojantys prieš Rusijos planus statyti Astravo branduolinę jėgainę šalia Lietuvos sostinės, ant Neries kranto. Žinomas Rusijos branduolinės fizikos ekspertas Andrejus Ožarovskis ir Baltarusijos Anti-branduolinio judėjimo koordinatorė Tatjana Novikova šiandien buvo sulaikyti Minske tuo metu, kai bandė perduoti viešą kreipimosi laišką Rusijos ambasadai. Laiške buvo reiškiamas Baltarusijos ekologinių organizacijų protestas prieš generalinio kontrakto pasirašymą būsimoms branduolinėms statyboms. Visą tai vyksta Rusijos premjero vizito Minske kontekste. Remiantis nepriklausomų Baltarusijos žurnalistų duomenimis, Tatjana Novikova yra sulaikyta 5 parų adminisracinio arešto, o Andrejus Ožarovskis - 10-čiai parų.

Lietuvos žaliųjų organizacijų ir judėjimų vardu smerkiame kolegų persekiojimą ir kviečiame Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją imtis visų imanomų priemonių, kad minėti žmonės būtų paleisti į laisvę. Ypatingai svarbu, kad Tatjana Novikova serga sunkia vėžio forma, jai neseniai buvo skirtas chemoterapijos kursas. Jai nuolat reikalingi specifiniai medicininiai preparatai, tuo tarpu draugai ir giminės abejoja, kad liūdnai pagarsėjusiame Minsko Okrestino tardymo izoliatoriuje jai bus suteikta visą reikalingą medikų pagalba.

Tomas Tomilinas
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Albinas Morkūnas
Lietuvos žaliųjų sąjūdis
Andrejus Gaidamavičius
Lietuvos žaliųjų judėjimas

Daugiau informacijos 8 686 27 469

 

Lithuanian organisations protest repressions against green activists in Minsk

In the name of all Lithuanian green movement organisations we protest the detention of Russian and Belarus activists in Minsk.
Tatiana Novikova Coordinator of the Belarusian Anti-nuclear Campaign Tatiana Novikova, who was detained for no apparent reason on July 18 in Minsk, was sentenced to five days of administrative arrest.

Together with the Russian nuclear physicist Andrei Ozharovsky they were going to pass to the Russian Embassy in Minsk the open appeal against the signing of the general contract for the construction of nuclear power plant during the visit of Russian Prime Minister Dmitry Medvedev. The power plant is planned to be build just next to Vilnius, capital city of Lithuania (in 40 km distance).

Last year, Tatiana Novikova underwent several operations and chemotherapy, her thyroid gland was removed. She cannot live without special medicine. Friends and colleagues of Tatiana doubt she will receive proper medical examination on her arrival to the Akrestina Detention Center. She might not sustain five days in prison.

Russian Anti-nuclear Movement's activist Andrei Ozharovsky, who was arrested along with Tatiana, was sentenced to 10 days of administrative arrest.

Tomas Tomilinas
Lithuanian farmer and green party
Albinas Morkūnas
Lithuanian green party
Andrejus Gaidamavičius
Lithuanian green movement

 
 
   Nuotraukos
 
 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: