Žaliųjų organizacijos kviečia vienytis ir siekti "NE" referendumo dėl VAE
 
2012 m. rugpjūčio 13 d.
 

Pirmadienio vidurdienį Vinco Kudirkos aikštėje Vilniuje septynių nevyriausybinių organizacijų ir politinių partijų atstovai pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigoja siekti, kad Lietuva atsisakytų ne tik Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto, bet visų pavojingų branduolinių technologijų plėtros šalies teritorijoje.

Pasirašęs deklaraciją, pavadintą „Atominė energija? Ačiū, nereikia", Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Tomas Tomilinas sakė:

„Taip, mes konstatuojame, kad veikiame bendrai. Deklaracija nėra nukreipta prieš Vyriausybę, tai bendras visų, kurie dirbs kartu referendumo kompanijoje, dokumentas. Mes daugeliu klausimų turime skirtingas nuomones, bet šiuo klausimu mes esame vieningi, o ši deklaracija yra susitarimas dėl konkrečių principų, kurie kas mus vienija."

Anot T. Tomilino, yra keturi esminiai dalykai. „Mes norime paraginti žmones ateiti į referendumą ir balsuoti prieš, norime, kad būtų sustabdytas VAE projektas ir kad sustotų visi kiti atominiai projektai šalia Lietuvos sienų. Norime paraginti visomis diplomatinėmis priemonėmis siekti, kad tai įvyktų", – aiškino T. Tomilinas.

Deklaracijoje akcentuojama, kad „sprendimas siekti energetinio saugumo vystant atominę energetiką mūsų valstybėje lemtų pavojingo objekto atsiradimą mūsų šalies teritorijoje, padidintų ilgaamžių pavojingų radioaktyvių atliekų tvarkymo naštą ateities kartoms ir turėtų neigiamų ilgalaikių ekologinių bei ekonominių pasekmių".

Žaliosios politikos instituto prezidentas Linas Balsys akcija susidomėjusiems praeiviams aiškino, kad jie nepasisako pieš atominę energetiką apskritai, bet pasisako prieš konkretų projektą ir sprendimo būdą.

„Japoniška technologija, kurią mums siūlo, yra praėjusio amžiaus, ir mes raginame prieš tai pasisakyti referendume. Tai nesaugi technologija, pritaikyta ne Lietuvos rinkai, ekonomine prasme projektas neatsiperks ir varys Lietuvą į dideles skolas", – aiškino jis.

„Mes manome, kad tie 6 mlrd. litų, kuriuos Lietuva planuoja skirti projektui, gali būti panaudoti kur kas naudingiau plėtojant atsinaujinančius energijos šaltinius – pradedant biomase ir biokuru, baigiant saulės ir vėjo energija", – sakė L. Balsys.

Anot jo, atominės elektrinės priešininkai turi konkretų verslo planą, kurį įgyvendinus „visa Lietuva pereitų prie biomasės, vėjo ir saulės energijos, o tai kainuotų mažiau negu 4 mlrd. litų, iš kurių apie 1,5 mlrd būtų galima gauti iš ES struktūrinių fondų".

Patariamasis referendumas dėl VAE ir atominės energetikos plėtros Lietuvoje vyks šių metų spalio 12 d. kartu su rinkimais į Seimą.


Deklaracijos tekstas:

Mes, žemiau pasirašiusios Lietuvos nevyriausybinės organizacijos ir politinės partijos, pareiškiame, kad 2012 m. spalį vyksiantį Tautos referendumą dėl atominių elektrinių statybos Lietuvos Respublikos teritorijoje laikome itin reikalingu ir reikšmingu sprendžiant mūsų valstybės ateičiai svarbų energetinio saugumo užtikrinimo klausimą.

Sprendimas siekti energetinio saugumo vystant atominę energetiką mūsų valstybėje lemtų pavojingo objekto atsiradimą mūsų šalies teritorijoje, padidintų ilgaamžių pavojingų radioaktyvių atliekų tvarkymo naštą ateities kartoms ir turėtų neigiamų ilgalaikių ekologinių bei ekonominių pasekmių. Todėl kreipiamės į visus Lietuvos piliečius prašydami prisiimti asmeninę atsakomybę už šį šaliai reikšmingą sprendimą. Kviečiame visus apsisprendžiant dėl naujos atominės elektrinės įvertinti skaudžią Ukrainos, Japonijos ir kitų nuo atominių elektrinių avarijų nukentėjusių valstybių istorinę patirtį ir pasirinkti ateitį be atominės energetikos – dalyvauti referendume ir ištarti tvirtą NE.

Šią deklaraciją pasirašiusios organizacijos įsipareigoja siekti, jog Lietuva atsisakytų ne tik Visagino atominės elektrinės projekto, bet ir apskritai pavojingų branduolinių technologijų vystymo Lietuvos Respublikos teritorijoje. Taip pat įsipareigojame siekti, kad Baltijos jūros šalių regionas taptų zona be branduolinės energetikos ir būtų atsisakyta atominių elektrinių statybų Baltarusijoje ir Rusijos Kaliningrado srityje. Visomis teisėtomis priemonėmis sieksime Lietuvos ir Europos Sąjungos diplomatinio spaudimo Baltarusijai ir Rusijai atsisakyti pavojingų projektų prie Lietuvos ir ES sienų.

Lietuvos žaliųjų judėjimas
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Lietuvos Žaliųjų sąjūdžio partija
Judėjimas "Žmonės sprendžia"
Asociacija "Žali.LT"

 
 
   Nuotraukos
 
 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: