Žalieji ragina balsuoti už tuos kandidatus, kurie pažadės vykdyti tautos valią dėl VAE
 
2012 m. spalio 23 d.
 

Siekdamos, kad būsimieji Seimo nariai vykdytų spalio 14 dieną vykusiame referendume pareikštą tautos valią dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) statybos, Lietuvos žaliųjų organizacijos antrajame rinkimų ture ragina balsuoti už tuos kandidatus, kurie pasižadės vykdyti tautos valią.

Antradienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo vienas referendumo iniciatorių – Seimo Krikščionių partijos frakcijos vadovas Vidmantas Žiemelis, save iškėlęs Linas Balsys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vicepirmininkas Tomas Tomilinas ir Žali.lt atstovas Svajūnas Plungė, buvo pristatyta iniciatyva – kviesti antrajame ture dalyvaujančius kandidatus į Seimą pasirašyti pasižadėjimą, kad jie gerbs tautos valią, išreikštą referendume.

„Mums visiems labai svarbu, kad tautos sprendimas nestatyti VAE nebūtų ignoruojamas. Tautos valia turi būti privalomai vykdoma", – pabrėžė V.Žiemelis.

L.Balsys žurnalistams sakė, kad jį „šokiruoja ir mobilizuoja ,valdžios požiūris, esą tai kažkoks netikras, neprivalomas referendumas, galų gale bando įteigti, kad žmonės suklydo, ir tai daro net „Hitachi" atstovai".

Jis atkreipė dėmesį, kad iš pradžių „Hitachi" apgailestavo, o vėliau pakeitė poziciją. „Tai ką, čia „Hitachi" ruošiasi per jėgą pastatyti mums elektrinę?" – klausė jis, kviesdamas balsuoti už tuos, kurie pasiruošę įgyvendinti tautos valią.

L.Balsys taip pat sveikino Žali.lt iniciatyvą, raginančią kandidatus pasižadėti, kad vykdys tautos valią, ir kvietė pasisakyti konstitucinės teisės specialistus bei „apginti Konstituciją ir aiškiai pasakyti, kad tautos sprendimas yra aukščiau priimtų įstatymų ir reikia pakoreguoti įstatymus, kad būtų galima nutraukti „Hitachi" projektą ir nestatyti atminės elektrinės".

Žali.lt atstovas S. Plungė spaudos konferencijoje aiškino, kad jų iniciatyva – tai viešas pažadas Lietuvos žmonėms. Jis pasakojo, kad visiems 2-o turo kandidatams išsiųstas pasižadėjimo tekstas, kurio esmė– remti atsinaujinančią energetiką ir vykdyti tautos referendume išreikštą valią.

„Kol kas pasirašė tik trys – L. Balsys, Bronius Bradauskas ir Rima Baškienė", – informavo žurnalistus S. Plungė, patikslinęs, kad jo atstovaujama asociacija rems tik tuos kandidatus, kurie įsipareigos vykdyt tautos valią.

„Abu mūsų kandidatai, dalyvaujantys antrame ture, pasirašė ir besąlygiškai vykdys šį įsipareigojimą, juos įpareigojo pati partija",– pabrėžė T. Tomilinas. Jis teigė, kad kai kurie kitų partijų kandidatai kreipėsi į juos prašydami paremti per sekmadienį vyksiantį antrąjį rinkimų į Seimą turą.

„Ir vienas iš rėmimo pagrindų yra sąlyga, kad vykdys tautos valią", – sakė žurnalistams Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas T. Tomilinas.

Spaudos konferencijoje L. Balsys pridūrė, kad Žali.lt iniciatyva ir viešumas yra „vienintelis mūsų ginklas norint tas idėjas įgyvendinti". „Referendumo sprendimas yra privalomas, ir reikia, kad būsimi Seimo nariai būtų pasiryžę jį įgyvendinti", – pridūrė save iškėlęs kandidatas.

V. Žiemelis taip pat pabrėžė, kad siekiant, jog „nebūtų kvestionuojama tautos valia“, bus pasitelkti ir pirmieji nepriklausomos Lietuvos politikai-sąjūdiečiai.

„Mes kreipsimės ir į Nepriklausomybės akto signatarus, kad referendumo sprendimai būtų įgyvendinti“, – sakė V. Žiemelis. Ir pridūrė: „Net keista girdėti, kai aukščiausi šalies vadovai sako, kad tik trečdalis tautos pasisakė, pamiršdami, kad ir jie patys taip buvo išrinkti.“

 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: