2012.12.12 - nauja protesto banga prieš branduolinus monstrus
 
2012 m. gruodžio 09 d.
 

2012.12.12 - šią simbolinę dieną sensacijų ištroškę žmonės lauks "pasaulio pabaigos". Tačiau tikroji katastrofa laukia visų mūsų, jei leisime kaimynams pastatyti branduolines jėgaines šalia mūsų sienų. 2012 m. Gruodžio 12 d. 12 val. visame pasualyje vyks protesto akcijos prieš pavojingiausią mūsų laikų technologją - branduolinę energetiką. Antibranduolinė kritinė masė buriasi ir Lietuvoje, prie Rusijos ambasados Latvių g. 53 ir Baltarusijos ambasados Mindaugo g. 13 (šalia Maximos). Ateikite, kur jums patogiau. Akcija vyks vienu metu.

Protestuosime prieš pavojingų AE statybą šalia Lietuvos sienų ir sostinės, nesilaikant tarptautinės teisės normų ir keliant pavojų visam regionui. Prieš Neries ir Nemuno pavertimą radioaktyviomis upėmis, nes jomis planuoja aušinti Rusijos ir Baltarusijos reaktorius.

Iš Mindaugo g. nueisime šalia iki Europos Sąjungos atstovybės Naugarduko g. reikalaudami, kad ES nepirktų "purvinos atominės elektros" iš Rytų. ES šalys daro „stress-testus", skiria lėšas "saugumui" ir uždarinėja savo atomines elektrines. Mums reikia atsinaujinančios energetikos šaltinių ir energijos efektyvumo vietoj nesaugios ir „pigios atominės" rusiškos elektros.

Kiekvieno mėnesio pirmą trečiadienį 12 val. rinkimės į Antibranduolinę kritinę masę prie Rusijos ambasados Latvių g. 53 ir Baltarusijos ambasados Mindaugo g. 13 (šalia Maximos). Kiekvienas pilietis tą pačią dieną, tuo pačiu laiku gali ateiti ir savarankiškai, neorganizuotai priminti, kad Lietuvos visuomenė nepamirš ir nesitaikstys dėl pavojingų AE statybos šalia mūsų valstybės sienų.

Ypatingai kviečiami tie buvę Visagino AE šalininkai, kurie bandė pateisinti „lietuviškos" AE projekto reikalingumą planuojamomis statyti Kaliningrado ir Astravo elektrinėmis. Tuo pačių primename, kad Lietuvai pirmininkaujant ES atsiras naujos galimybės pasipriešinti šioms statyboms ne tik aiškiai įsipareigojus nepirkti elektros iš statomų atominių elektrinių, bet ir susieti ES vizų panaikinimo klausimą Rusijos piliečiams su šių statybų nutraukimu.

Akcijos dalies prie Rusijos ambasados koordinatorius : Vitalijus Balkus (Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjunga, Viln. sk. 8 63421034, vitalijus.balkus@gmail.com )

Renginio koordinatorius ir akcijos dalies prie Baltarusijos ambasados koordinatorius: Linas Vainius (Bendrija "Atgaja", 869933661, linas@atgaja.lt)

 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: