Bronis Ropė – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas į LR Prezidentus
 
2013 m. lapkričio 11 d.
 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Taryba kandidatu į Lietuvos Prezidentus patvirtino partijos Valdybos pirmininką, Ignalinos merą Bronį Ropę. Rinkimų štabo vadovu patvirtintas LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Tai vienas populiariausių merų Lietuvoje. 19 metų vadovaudamas Ignalinos kraštui, Bronis Ropė darbais užsitarnavo autoritetą savivaldybės gyventojų ir visos Lietuvos žmonių akyse. Tai ūkiškas, atsakingas, reiklus ir dėmesingas vadovas. Jau kelintą kartą į rajono savivaldybę jo vedami valstiečiai ir žalieji išrenkami absoliučia balsų dauguma,“ – sako R.Karbauskis.

Pasak LVŽS vadovo, Bronį Ropę geriausiai apibūdina patarlė „gaspadorių iš kiemo pažinsi“: „Tokio – artimo žmonėms, kompetentingo, sąžiningo, tikro šeimininko Lietuvai šiandien ir reikia Prezidento poste. Bronio Ropės patirtis vadovaujant Savivaldybių asociacijai, atstovaujant Lietuvai Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžios kongrese, rodo, kad mūsų valstybę jis pasuktų stiprios savivaldos, jaunimo užimtumo, kultrūros ir regionų gaivinimo keliu, nuo mažiausio kaimo iki didžiausio miesto“.

Vadovaujant Broniui Ropei, Ignalinos rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje taip stipriai išjudino daugiabučių namų renovacijos procesą. Mieste kitąmet bus renovuota 80 procentų namų. Renovacijai paskolas ima ne gyventojai, o savivaldybės įmonė. Šį saugų gyventojams renovacijos modelį sukūrė pats Bronis Ropė, ir tik gerokai vėliau jį reklamuoti pradėjo dabartiniai valdantieji. Todėl Ignalinos meras, jeigu būtų išrinktas Prezidentu, žada sukontroliuoti, kad Vyriausybė vykdydama renovaciją nepridarytų klaidų, kad renovacijai skirti pinigai taupytų šeimų biudžetą, o ne nusėstų korumpuotų valdininkų ar neskaidrių grupuočių kišenėse.

"Man svarbu, kokioje Lietuvoje gyvensime, ką paliksime savo vaikams. Ignalinoje pasiekėme daug, tačiau kad pasikeistų Lietuva, turiu ir galiu savo patirtį panaudoti visos valstybės naudai. Kol kiti diskutavo dėl šilumos ūkio pertvarkų, mes kūrėme –  Ignalinos šilumos ūkyje naudojame tik vietinę biomasę, tai leido sukurti ir daug darbo vietų. Dirbame, kad žmonės turėtų perspektyvą gyventi savo rajone, išlaikyti šeimą neemigruodami, o šildymo sąskaitos Ignalinoje mažiausios šalyje – renovuotuose butuose tik 100-200 litų,“ – džiaugiasi Ignalinos meras.

Užsienio politikoje Bronis Ropė ketina vadovautis Lietuvos žmonių interesais: pasisako už konfederacinę, o ne federacinę Europą; mano, kad Lietuvos žemė turi priklausyti tik šalies piliečiams; nepalaiko valdančiųjų planų skubotai, žmonių sąskaita ir prieš jų valią atsisakyti lito.

***
Bronis Ropė – g. 1955 metais Ignalinos rajone, nuo 1995 m. – Ignalinos rajono meras. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Valdybos pirmininkas, Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžios kongreso narys, Savivaldybių asociacijos vice-prezidentas. Vedęs, kartu su žmona Danute užaugino du sūnus. 2011 metais buvo išrinktas geriausiu meru Lietuvoje.


Jei Vilnius būtų Ignalina, tai turėtų 5 tūkst. renovuotų namų

 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: