Ramūnas Karbauskis: referendumas – tai proga grąžinti valstybę žmonėms
 
2014 m. birželio 17 d.
 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vardu kviečiu visus Lietuvos žmones aktyviai dalyvauti birželio 29 dienos referendume ir išsakyti savo nuomonę dėl labai svarbių jame keliamų klausimų. Pagaliau turime realią progą grąžinti valstybę žmonėms. Nelaukdami valdžios malonės galime patys sumažinti referendumo rengimo kartelę iki 100 tūkstančių parašų. Tai padės sustiprinti pilietinę valdžios kontrolę, didins pasitikėjimą valstybe, mažins paskatas emigruoti. Lietuvos visuomenė subrendo aktyviam ir tiesioginiam dalyvavimui savo valstybės valdyme. Greitas žemės pardavimų saugiklių atsiradimas įstatymuose parodė, kokią milžinišką reikšmę politiniam elitui gali turėti žmonių aktyvumas. Strateginio Lietuvos turto, dirbamos žemės, apsaugos tema prieš pusmetį atrodė nereikšminga, tačiau žmonės, surinkę parašus referendumui privertė valdžią dirbti. Ilgainiui tokios iniciatyvos grąžins pasitikėjimą valstybės institucijomis, žmonės jaus savo dalyvavimo pilietinėje veikloje svarbą ir reikšmę.  

Referendumas dėl Konstitucijos pakeitimo Lietuvoje vyksta ypatingomis sąlygomis – daugelis politinių partijų nejausdamos istorinės atsakomybės visais įmanomai būdais bando sumenkinti 300 tūkstančių Lietuvos žmonių iniciatyvą: stringa rinkėjų pažymėjimo platinimas, sumažintas visuomenės informavimo laidų skaičius. Bet šie apgailėtini trukdžiai daro mus stipresnius. Vėl kaip ir prieš 24 metus galime pajusti žodžio laivės ir demokratijos svarbą.
 
Tūkstančiai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narių visoje Lietuvoje aktyviai rinko parašus, dalyvavo diskusijose ir dėjo pastangas, kad referendumas vyktų kartu su Europos parlamento rinkimais gegužės 25 d. ir taip būtų sutaupytos valstybės lėšos. Valdantieji ir opozicija nustūmė referendumą į vasarą, bet pilietinės visuomenės tai nesustabdys.

Pasakydami „taip“ referendume jūs remiate drąsų Lietuvos žingsnį pilietinio savarankiškumo ir aktyvios pozicijos Europos Sąjungoje link. Netikėkite tais, kas priešpastato buvimą ES ir referendumą. Referendumo sprendimu keičiama Lietuvos Konstitucija. Įtvirtinama teisė rengti referendumus surinkus 100 tūkstančių parašų bei Lietuvos žmonių teisė valdyti savo gamtos resursus. Referendumo sprendimo derinimas su Europos sąjungos teisės aktais – tai darbas, kurį po to turės atlikti politikai. Kartu su kitomis Rytų Europos šalimis, pasinaudojant išrinkto Europos parlamento nario Bronio Ropės galimybėmis, mes, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai, aktyviai ginsime Lietuvos interesus ir sieksime lygiaverčių buvimo ES sąlygų.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas
Ramūnas Karbauskis

 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: