Ramūnas Karbauskis: referendumui dėl dvigubos pilietybės trūksta vieno svarbaus sprendimo
 
2015 m. balandžio 28 d.
 

 

​Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga siūlo atverti realų kelią dvigubos pilietybės įteisinimui Lietuvoje ir kol yra laiko pakeisti Referendumo įstatymą. Išnagrinėję Liberalų sąjūdžio užregistruotą Seimo nutarimo projektą ir pritardami referendumo rengimui konstatuojame, kad net esant tautos daugumos pritarimui, šio sprendimo nepakaks įteisinti dvigubą pilietybę per artėjančius 2016 metų Seimo rinkimus. Pagrindine problema - dabar galiojantis Referendumo įstatymo reikalavimas, kad tokiam sprendimui turi pritarti daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Pasak LVŽS pirmininko Ramūno Karbauskio: "Mes remiame idėją pagaliau įteisinti dvigubą pilietybę ir tokiu būdu išlaikyti nemažą emigravusios tautos dalį mūsų politinėje bendruomenėje. Tikėtina, kad rinkėjų aktyvumas, kaip įprastai, bus apie 50 proc. ir už dvigubą pilietybę balsuos apie 60-70 proc. atėjusiųjų rinkėjų, tačiau to nepakaks, kad privalomo Referendumas sprendimas būtų priimtas ir panaikintų galiojantį Konstitucijos ribojimą dvigubai pilietybei. Todėl artimiausiu metu mes siūlysime pakeisti Referendumo įstatymą ir tik tada skelbti referendumą.”

Anot Ramūno Karbauskio, mūsų partija turi nemažą referendumų rengimo patirtį ir matome, kad dviguba pilietybė pagal Liberalų sąjūdžio siūlomą kelią be Referendumo įstatymo pakeitimo taptų realybe, už ją turės balsuoti arti 100 proc. atėjusiųjų balsuoti. Dvigubos pilietybės priešininkų tikrai yra daugiau. Todėl jei mes iš tiesų norime atsiliepti į pasaulio lietuvių bendruomenių prašymą, jei norime ne tik referendumo, bet ir rezultato – turime skubiai taisyti Referendumo įstatymą.

Lietuvos Referendumo įstatymo 7 straipsnis numato, kad Konstitucijos pirmojo skirsnio "Lietuvos valstybė" pakeitimas, kuriame yra nuostata dėl dvigubos pilietybės draudimo, yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Dabar tame sąraše yra virš 2.5 milijono žmonių. Tai reiškia, kad už tokį sprendimą turi balsuoti daugiau nei milijonas žmonių, kai tuo tarpu vargu, ar tiek rinkėjų iš viso dalyvaus rinkimuose.

Todėl pirmiausia būtina pakeisti Referendumo įstatymo 7 straipsnio 3 ir 5 dalis ir aiškiai numatyti, kad referendumo sprendimas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo būtų priimtas, jei už jį balsuotų daugiau kaip pusė referendume dalyvavusių (o ne į rinkėjų sąrašus įrašytų) piliečių. Šį pakeitimą būtina padaryti Seime dar šį pavasarį, o už jį turėtų balsuoti ne mažiau kaip 3/5 visų Seimo narių. Referendumų įstatymas priklauso Konstitucinių įstatymų kategorijai. Analogiškas Referendumo pakeitimas buvo daromas 2003 m. Lietuvai stojant į ES. Tada buvo pakeistas ta pats Referendumo įstatymo 7 straipsnis ir dalinis Lietuvos valstybės kompetencijų perdavimas tarptautinių organizacijų institucijoms tapo įmanomas paprasta referendume dalyvavusių piliečių balsų dauguma.


Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas
Ramūnas Karbauskis
8 682 55688
8 5 2077821

 

 
 
Pasisakymai
Veidmainiaujate, Tomai. Kovojate su gudais, net tik isrjjioote, kova jau persikėlė į ekonomiką... Gal galite žmoniškai paaiškinti kodėl Lietuva gali statyti atominę, o štai Baltarusija - ne? Lietuva p
nieko čia baisaus, ne pmrais kartas kai populistai valdžioj. Mus stekena, o mes kaskart vis kažkaip išgyvenam. Pasimaitins liaudis tuščiais pažadais, pajus, kad sotumo trūksta ir vėl rinks kitus. Mana
Referendumas laimės, pirmyn
Referendumo organizatoriai yra penkta kolona siekianti ivaryti mus i putino glebi. Atseit kazkas nupirks zeme ir issives..., o lietuviai netures ant ko vaikscioti... nepasiduokite absurdui
Referendumas reikalingas seimo narių(bei jų padėjėjų)skaičiui mažinti iki 91.Tai leistų sutaupytas lėšas išmokėti pensininkams.Labai prabangiai seimūnai gyvena mūsų mokėtojų pinigais.Neužjaučia vargšų
Šiame puslapyje mane stebina, kad darote nuorodą į Komunistus (Social Demokratus), neva jie "Jau prisideda" kažkuo prie referendumų. Nors žinome, kad - ne. Naikinkite ją.
Socialdemokratai nusispjovė į savo principus pasikeldami sau atlyginimus dar net negražinę įsiskolinimo pensininkams.Taip pat ir į liaudį norinčia rengti referendumą.
Kol balsuosim už partinius sąrašus Lietuvoje nebus demokratijos o tik išsigimusi korumpuotų mafijozų partokratija.Lietuvai labai reikėtų Maidano tipo kontrolės.Partijos turi išsilaikyti iš narių mokes
Referendumą reikėtų skelbti dėl seimunų,VRK,Konstitucinio teismo narių ir savivaldybes tik tiesiogiai.Seime užtenka tik 71 seimuno nes į posėdžius jų ir tiek retai kada susirenka.
Vienintelis būdas apsaugoti Lietuva nuo Graikijos ateities - uždrausti jos žemės pardavimą už bet kokias skolas užsieniečiams, o būtent užsienio bankams.
Naujienų prenumerata
Noriu gauti uzreferenduma.lt naujienas el. paštu: